top of page

Агент на купувачот
Регионот Мортон Беј

Вашите локални и искусни застапници на купувачите!

Регионот Моретон Беј е разновидна област, опфаќа повеќе од 2.045 квадратни километри и може да се пофали со сè, од рурални населби и урбани центри до крајбрежни села и просперитетни деловни области - 

 

Лоциран помеѓу Бризбејн Сити и Саншајн Коуст, заливот Мортон е еден од најбрзо растечките урбани региони во Австралија со прогнозите за зголемување на населението од над 40 проценти до повеќе од 645.000 до 2036 година._cc781905-5cde-3194-bb3b-136bad5cf58d

 

Заливот Моретон има силна и поврзана заедница која ги ужива придобивките од непосредна близина до Бризбејн CBD и начин на живот кој не е никаков. Регионот нуди некои од врвните локации на брегот на Југоисточна Квинсленд, недопрени еколошки области, живописни опции за забава и просперитетни културни и општински центри. Жителите уживаат пристап до наградуваните медицински, комерцијални, рекреативни, забавни и станбени области.

Moreton Bay buyers agents

Како помагаме?

Ако барате агент за купувач во регионот на Моретон Беј кој може да ви помогне да го пронајдете вашиот дом од соништата или да го лоцирате идеалниот инвестициски имот за да ја обезбедите вашата финансиска иднина, тогаш сте на вистинското место.

Нашите лиценцирани застапници на купувачот Моретон Беј го познаваат пазарот за недвижнини внатре и надвор, бидејќи им помогнале на многу клиенти да купат имот овде во текот на годините.

Без разлика дали барате куќа, стан, градска куќа, вила, дуплекс или блок на земјиште, ние ве покриваме.​

Купување на вашиот
Основна резиденција

Го барате тој дом од соништата во регионот на заливот Моретон, но се борите да го најдете? Или постојано ги пропуштате оние што ви се допаѓаат поради конкуренцијата?

Подготвен сет за купување - агенти за купувачи на имотне само што ќе ви помогне да го најдете тој совршен имот во Моретон Беј, туку ќе ви помогнеме и да го обезбедите со нашите стручни преговарачки вештини.

 

Имаме пристап до ексклузивни можности надвор од пазарот и пред пазарот кои пошироката јавност никогаш не ги гледа, што ви дава подобри шанси да го обезбедите вашиот дом.

Ќе ве запознаеме на лично ниво, за да имаме длабинско разбирање за тоа што всушност е вашиот „дом од соништата“.

 

Дознавајќи за вашиот начин на живот, како патувате до работа, дали имате деца кои треба да одат на училиште, дали ви треба јавен превоз и слично - сето ова ќе игра главна улога за нашиот специјализиран агент за купувачи во областа да ви го најде вистинскиот имот.

Можеме да ви заштедиме време, пари и да го отстраниме целиот стрес од купувањето на вашиот следен дом.

Happy family at home
Investment properties

Купување на Ан
Инвестициски имот

Пазарот за недвижнини Моретон Беј обезбедува одлични можности за инвеститорите, особено оние кои бараат добра рамнотежа на силни приноси за изнајмување и раст на капиталот и тука може да ви помогне тимот на нашиот агент на купувачот Моретон Беј.

 

Купувањето инвестициски имот може да биде толку корисно со воспоставената вистинска стратегија и затоа ќе ви помогнеме да го купите вистинскиот имот, на вистинската локација, за вистинската цена.

Како водечка агенција за купувачи во регионот Моретон Беј, ќе ви помогнеме да ја донесете вистинската одлука со нашето широко познавање на пазарот за недвижнини во Мелбурн, водејќи ве на секој чекор од патот.

 

Ќе спроведеме истражување за да ви ја најдеме најпрофитабилната инвестиција во рамките на вашиот буџет. Нашиот тим ќе бара и ќе ги скрати соодветните имоти, ќе ги прегледа физички, ќе изврши длабинска анализа, ќе преговара и ќе ви помогне да го обезбедите вашиот инвестициски имот по најдобра цена и под вистинските услови.

Подготвени сте да започнете со вашето патување?

Предградијата што ги покриваме преку
Регионот Мортон Беј

 • ОЛБАНИ КРИК

 • АРАНА ХИЛС

 • АРМСТОНГ КРИК

 • ПЛАЖА БАНКСИЈА

 • ПЛАЖА

 • БЕЛАРА

 • БЕЛМЕР

 • БЕЛТОРП

 • БОНГАРА

 • BOOROOBIN

 • БРАКАЛБА

 • БРЕЈ ПАРК

 • ​BRENDALE BUNYA

 • БУРПЕНГАРИЈА

 • БУРПЕНГАРИ ИСТОК

 • КАБУЛТУРА

 • CABOOLTURE SOUTH

 • КАМП ПЛАНИНА

 • CAMPBELLS ЏЕБ

 • КАРБОРОУ

 • КАШМИРА

 • CEDAR CREEK

 • КЕДАРТОН

 • ЈАСНА ПЛАНИНА

 • КЛОНТАРФ

 • КЛОУЗБЕРН

 • КОМИСИОНЕРИ РАМЕН

 • Д'АГИЛАР

 • ДАКАБИН

 • ДЕЈБОРО

 • ЗАЛОВ НА ИЗМАМАЊЕ

 • ДЕЛАНИС КРИК С

 • ДОНИБРУК

 • DRAPER

 • ИТОНС РИД

 • ЕЛИМБАХ

 • ЕВЕРТОН ХИЛС

 • FERNY HILLS

 • ПЛАЖА ГОДВИН

 • ГРИФИН

 • HIGHVALE

 • JOLLYS LOKOUT

 • ЏОЈНЕР

 • КАЛАНГУР

 • КИНГ СКРАБ

 • КИПА-РИНГ

 • КОБЛ КРИК

 • KURWONGBAH

 • LACEYS CREEK

 • LAWNTON

 • МАНГО РИД

 • МАРГАТА

 • МЕЛДЕЈЛЕ

 • MOODLU

 • МОРИНА

 • МОРЕЈФЕЛД

 • МАУНТ ДЕЛАНИ

 • ГЛАНИНАТА СЛАВНА

 • МОНТИРАЈ МЕЕ

 • ПЛАНИНАТА НЕБО

 • ПЛАНИНА ПРИЈАТНА

 • ПЛАНИНАТА САМСОН

 • МУРУМБА ДОУНС

 • НАРАНГБА

 • НЕВРУМ

 • ЊУПОРТ

 • НИНГИ

 • СЕВЕРНИ ЕЗЕРА

 • ПОГЛЕД НА ОКЕАН

 • ПЕТРИ

 • РЕДКЛИФ

 • РОКСБЕРГ

 • РОТВЕЛ

 • РАШ КРИК

 • САМФОРД ДОЛИНА

 • СЕЛО САМФОРД

 • САМСОНВАЛЕ

 • ПЕСОЧЕН ТОЧКА

 • СТАНМОР

 • СТОНИ КРИК

 • СТРАТПИН

 • ТОРБУЛ

 • ГОРНА КАБОЛТУРА

 • ВАМУРАН

 • ВАМУРАНСКИ БАСЕН

 • ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

 • ВЕЛСБИ

 • БЕЛА КРПКА

 • БЕЛА СТРАНА

 • ВИТС ПЛАНИНА

 • ВУДФОРД

 • ВУДИ ТОЧКА

 • ВООРИМ

bottom of page