top of page

Агент на купувачот Сиднеј

Вашите локални и искусни застапници на купувачите!

Град кој нема потреба од вовед, Сиднеј не разочарува на wow фактор. Од неговото спектакуларно пристаниште, чистото крајбрежје, живописната култура и живописното опкружување рурален и крајбрежен пејзаж, нема недостиг од работи што треба да се прават и видат. Нашиот тим на агенти за купувачи во Сиднеј ќе ви помогне да најдете совршен семеен дом или инвестициски имот.

Ако навистина сакате да се нурнете во урбаната култура на Австралија, Сиднеј е местото каде што треба да го направите тоа. Без разлика дали сте по вибрациите на плажата на Бонди со неговата популација лојалисти на сурфање, или повеќе би сакале да ги истражувате улиците на Рокс обложени со калдрма, натопени со фасцинантна историја на осуденици, градот има се.

 

Уште подобро, скокнете во автомобил и тргнете на авантура во познатиот вински регион во долината Хантер, северозападно од Сиднеј. Патувајте на запад за да ги видите природните чуда како Трите сестри во Сините Планини или посетете еден од чудните крајбрежни градови долж јужниот брег преку населено место Бери. Сиднеј е географски најразновидна држава во Австралија, затоа гарантираме дека никогаш нема да ви биде здодевно.

Sydney buyers agents

Како помагаме?

Ако барате агент за купувачи од Сиднеј кој може да ви помогне да го пронајдете вашиот дом од соништата или да го лоцирате идеалниот инвестициски имот за да ја обезбедите вашата финансиска иднина, тогаш сте на вистинското место.

Застапниците на нашите лиценцирани купувачи од Сиднеј не само што го знаат пазарот за недвижнини внатре и надвор, туку тие се родени и одгледувани во овој прекрасен град.

Без разлика дали барате куќа, стан, градска куќа, вила, дуплекс или блок на земјиште, ние ве покриваме.​

Купување на вашиот
Основна резиденција

Го барате тој дом од соништата во Сиднеј, но се борите да го најдете? Или постојано ги пропуштате оние што ви се допаѓаат поради конкуренцијата? Или сте иселеник што живеете во странство?

Подготвен сет за купување - агенти за купувачи на имотне само што ќе ви помогне да го пронајдете тој совршен имот во Сиднеј, туку ќе ви помогнеме и да го обезбедите со нашите стручни преговарачки вештини.

 

Имаме пристап до ексклузивни можности надвор од пазарот и пред пазарот кои пошироката јавност никогаш не ги гледа, што ви дава подобри шанси да го обезбедите вашиот дом.

Ќе ве запознаеме на лично ниво, за да имаме длабинско разбирање за тоа што всушност е вашиот „дом од соништата“.

 

Дознавајќи за вашиот животен стил, како патувате до работа, дали имате деца кои треба да одат на училиште, дали ви треба јавен превоз и слично - сето ова ќе игра главна улога за нашиот специјализиран застапник на купувачи во областа да ви го најде вистинскиот имот.

Можеме да ви заштедиме време, пари и да го отстраниме целиот стрес од купувањето на вашиот следен дом.

Happy family at home
Investment properties

Купување на Ан
Инвестициски имот

Сиднеј е најголемиот пазар за недвижнини во Австралија и им помогна на толку многу Австралијци да станат богати. Може да биде толку наградувано со воспоставената вистинска стратегија, па затоа ќе ви помогнеме да го купите вистинскиот имот, на вистинска локација, за вистинска цена.

Како водечка агенција за купувачи во Сиднеј, ќе ви помогнеме да ја донесете вистинската одлука со нашето широко познавање на пазарот за недвижнини во Сиднеј, водејќи ве на секој чекор од патот.

 

Ќе спроведеме истражување за да ви ја најдеме најпрофитабилната инвестиција во рамките на вашиот буџет. Нашиот тим ќе бара и ќе ги скрати соодветните имоти, ќе ги прегледа физички за вас, ќе изврши длабинска анализа, ќе преговара и ќе ви помогне да го обезбедите вашиот инвестициски имот по најдобра можна цена и под вистинските услови.

Подготвени сте да започнете со вашето патување?

Локации што ги покриваме низ Сиднеј

Западен Сиднеј

Ажурирање на пазарот на имот во Сиднеј

август 2021 година

Цените на куќите во повеќе од 50 предградија на Сиднеј се зголемија за најмалку 20 отсто во период од една година во 2021 година, покажуваат новите податоци, при што просечната вредност во некои џебови скокна за повеќе од 1 милион долари. Ова е причината зошто ви треба агент на купувачот од Сиднеј на ваша страна - да ви помогне да ја пронајдете најдобрата можна зделка.

Најсилните добивки во предградијата во голема мера беа забележани низ северните плажи, источните предградија, северниот брег и централниот брег, со најстрмниот скок забележан во Сифорт, каде што средната цена на куќата се искачи за огромни 39,3 отсто на 3,28 милиони долари.

 

И одејќи напред, екстремно силната побарувачка за куќи во Сиднеј, особено во внатрешните и средните предградија, најверојатно ќе продолжи со тоа што побарувачката за станови најверојатно ќе остане помека.

 

Недвижностите на поголемите регионални локации во Сиднеј, а особено на локациите за начин на живот како Бајрон Беј, Централниот брег, долината Хантер, Волонгонг, јужниот брег на Нов Јужен Велс треба да имаат силен ефект оваа година со предградијата покрај плажата кои веројатно ќе го надминат севкупниот пазар.

 

Повеќе инвеститори навлегуваат на пазарот во Сиднеј сега сфаќајќи дека не може да се најдат поволни цени, но дека за 12 месеци имотите што ги купуваат денес, најверојатно, значително ќе пораснат.

Значи, без разлика дали барате да купите сопствен дом или инвестициски имот, потребна ви е помош од агентот на купувачот повеќе од кога било, со оглед на ниските нивоа на акции и високата конкуренција на пазарот за недвижнини во Сиднеј.

bottom of page