top of page

Југозападен Сиднеј
Агенти на купувачот

Вашите локални и искусни застапници на купувачите!

Југозападен Сиднеј е составен од огромна област на предградија вклучувајќи ги Ливерпул, Кентербери, Бенкстаун, Ферфилд, Камден и Кембелтаун. Регионот се наоѓа на приближно 30 километри од CBD во Сиднеј.

 

Со население од речиси 820.000 жители, таа стана најбрзо растечката област во Сиднеј. Југозападниот дел е познат како градски кварт од работничката класа и има многу да понуди во пристапен начин на живот со нови станбени објекти, патишта и индустриски локации планирани да се грижат за порастот на населението и луѓето кои сакаат да живеат во областа.

South West Sydney Buyers Agents

Како помагаме?

Ние го правиме купувањето имот, едноставно!

 

Ако барате агент за купувачи од Југозападен Сиднеј кој може да ви помогне да го пронајдете вашиот дом од соништата или да го лоцирате идеалниот инвестициски имот за да ја обезбедите вашата финансиска иднина, тогаш сте на вистинското место.

Нашите застапници на лиценциран купувач од Југозападен Сиднеј го знаат пазарот за недвижнини внатре и надвор, бидејќи им помогнале на многу клиенти да купат имот овде во текот на годините.

Без разлика дали барате куќа, стан, градска куќа, вила, дуплекс или блок на земјиште, ние ве покриваме.​

Купување на вашиот
Основна резиденција

Го барате тој дом од соништата во југозападниот дел на Сиднеј, но се борите да го најдете? Или постојано ги пропуштате оние што ви се допаѓаат поради конкуренцијата?

Подготвен сет за купување - агенти за купувачи на имотне само што ќе ви помогне да го пронајдете тој совршен имот во Југозападен Сиднеј, туку ќе ви помогнеме и да го обезбедите со нашите стручни преговарачки вештини.

 

Имаме пристап до ексклузивни можности надвор од пазарот и пред пазарот кои пошироката јавност никогаш не ги гледа, што ви дава подобри шанси да го обезбедите вашиот дом.

Ќе ве запознаеме на лично ниво, за да имаме длабинско разбирање за тоа што всушност е вашиот „дом од соништата“.

 

Дознавајќи за вашиот начин на живот, како патувате до работа, дали имате деца кои треба да одат на училиште, дали ви треба јавен превоз и слично - сето ова ќе игра главна улога за нашиот специјализиран агент за купувачи во областа да ви го најде вистинскиот имот.

Можеме да ви заштедиме време, пари и да го отстраниме целиот стрес од купувањето на вашиот следен дом.

Happy family at home
Investment properties

Купување на Ан
Инвестициски имот

Пазарот за недвижнини во Југозападен Сиднеј обезбедува одлични можности за инвеститорите, особено за оние кои бараат добра рамнотежа на силни приноси за изнајмување и раст на капиталот и тука може да ви помогне тимот на нашите агенти на купувачите од Југозапад.

 

Купувањето инвестициски имот може да биде толку корисно со воспоставената вистинска стратегија и затоа ќе ви помогнеме да го купите вистинскиот имот, на вистинската локација, за вистинската цена.

Како водечка агенција за купувачи во Југозападен Сиднеј, ќе ви помогнеме да ја донесете вистинската одлука со нашето широко познавање на пазарот за недвижнини во Мелбурн, водејќи ве на секој чекор од патот.

 

Ќе спроведеме истражување за да ви ја најдеме најпрофитабилната инвестиција во рамките на вашиот буџет. Нашиот тим ќе бара и ќе ги скрати соодветните имоти, ќе ги прегледа физички, ќе изврши длабинска анализа, ќе преговара и ќе ви помогне да го обезбедите вашиот инвестициски имот по најдобра цена и под вистинските услови.

Подготвени сте да започнете со вашето патување?

Области што ги покриваме низ југозападниот дел на Сиднеј

Камден

Кембелтаун

Кентербери-Бенкстаун

Ферфилд

Лепингтон

Ливерпул

Бексли Норт

Беверли парк

Живеење во југозападниот дел на Сиднеј

Областа Југозападна е најголемата во Сиднеј и обезбедува совршена рамнотежа на руралното живеење и градскиот начин на живот. Со својата топла клима во поголемиот дел од годината, има многу рекреативни активности на отворено и настани што треба да се доживеат, како што се фестивалот Spring Into Liverpool, Campbelltown City Challenge Walk, Fishers Gig и Bankstown Bites Food Festival.

 

Југозападен Сиднеј има многу да понуди во шопинг со разновидна мешавина на малопродажни места, е дом на голем број популарни пазари како што се пазарот за производство на Камден, рачно изработени уметности и занаети на пазарот Банкстаун, мода, накит или купување органска и конвенционална свежа фарма произведуваат. Постои разновиден и културен спој на шопинг, забава, пабови, галерии и кафулиња. Има огромен број на добредојдени ресторани, кафулиња и барови кои го нудат најдоброто искуство за јадење.
 

Има многу атракции и места за истражување и откривање, како што се Касула Powerhouse, Градскиот музеј и галерија Ферфилд и Националниот парк Даравал. Постојат многу опции за транспорт на располагање за да стигнете до и околу регионот користејќи автобуси, возови, траекти и такси. Југозападен Сиднеј нуди извонреден релаксиран културен начин на живот во комбинација со извонредна глетка во добро воспоставена заедница.

Југозападен Сиднеј е дом на разновидна мешавина на уникатни и шик, космополитски ресторани, трендовски кафулиња, прекрасни грмушки и природни резервати. Југозападниот Сиднеј се шири со голема брзина со нови инфраструктури, транспортни врски и удобности. Постојат неколку пријателски и популарни предградија како Хокстон Парк, Ревесби, Бенкстаун и Кембелтаун. Југозападен Сиднеј е совршена локација за оние кои сакаат да живеат релаксиран начин на живот меѓу прекрасните природни резервати и грмушките.

​Постои широк спектар на служби во заедницата, владини и невладини во Југозападен Сиднеј кои нудат поддршка и услуги на возрасните и семејствата во однос на работните места, домувањето и сместувањето, стареењето и попреченоста, младите и грижа за деца, семејно насилство, семејна помош, мултикултурни услуги и општи информации и совети за жителите.

bottom of page