top of page

Агентот на купувачот Њукасл

Вашите локални и искусни застапници на купувачите!

Вториот по големина град во Нов Јужен Велс, Њукасл е просперитетна метропола со прекрасни кафулиња и прекрасни плажи.

 

Вториот најстар град во Австралија, „Њуи“ како што е љубезно познат, е на само два часа возење северно од Сиднеј во источната држава Нов Јужен Велс.

 

Како Сиднеј, Њукасл е поврзан со пристаниште и славни плажи, но неговото население од нешто помалку од 300.000 го прави потивка опција за викенд одмор или одмор. Тоа е исто така порта кон долината Хантер, еден од главните вински региони во Австралија.

Newcastle buyers agents

Како помагаме?

Ако барате агент за купувачи од Њукасл кој може да ви помогне да го пронајдете вашиот дом од соништата или да го лоцирате идеалниот инвестициски имот за да ја обезбедите вашата финансиска иднина, тогаш сте на вистинското место.

Нашите застапници на лиценциран купувач од Њукасл го знаат пазарот за недвижнини внатре и надвор, бидејќи им помогнаа на многу клиенти да купат имот овде во текот на годините.

Без разлика дали барате куќа, стан, градска куќа, вила, дуплекс или блок на земјиште, ние ве покриваме.​

Купување на вашиот
Основна резиденција

Го барате тој дом од соништата во Њукасл, но се борите да го најдете? Или постојано ги пропуштате оние што ви се допаѓаат поради конкуренцијата?

Подготвен сет за купување - агенти за купувачи на имотне само што ќе ви помогне да го пронајдете тој совршен имот во Њукасл, туку ќе ви помогнеме и да го обезбедите со нашите стручни преговарачки вештини.

 

Имаме пристап до ексклузивни можности надвор од пазарот и пред пазарот кои пошироката јавност никогаш не ги гледа, што ви дава подобри шанси да го обезбедите вашиот дом.

Ќе ве запознаеме на лично ниво, за да имаме длабинско разбирање за тоа што всушност е вашиот „дом од соништата“.

 

Дознавајќи за вашиот начин на живот, како патувате до работа, дали имате деца кои треба да одат на училиште, дали ви треба јавен превоз и слично - сето ова ќе игра главна улога за нашиот специјализиран агент за купувачи во областа да ви го најде вистинскиот имот.

Можеме да ви заштедиме време, пари и да го отстраниме целиот стрес од купувањето на вашиот следен дом.

Happy family at home
Investment properties

Купување на Ан
Инвестициски имот

Пазарот за недвижнини во Њукасл обезбедува одлични можности за инвеститорите, особено оние кои бараат добра рамнотежа на силни приноси за изнајмување и раст на капиталот и тука може да ви помогне тимот на нашиот агент на купувачот Њукасл.

 

Купувањето инвестициски имот може да биде толку корисно со воспоставената вистинска стратегија и затоа ќе ви помогнеме да го купите вистинскиот имот, на вистинската локација, за вистинската цена.

Како водечка агенција за купувачи во Њукасл, ќе ви помогнеме да ја донесете вистинската одлука со нашето широко познавање на пазарот за недвижнини во Мелбурн, водејќи ве на секој чекор од патот.

 

Ќе спроведеме истражување за да ви ја најдеме најпрофитабилната инвестиција во рамките на вашиот буџет. Нашиот тим ќе бара и ќе ги скрати соодветните имоти, ќе ги прегледа физички, ќе изврши длабинска анализа, ќе преговара и ќе ви помогне да го обезбедите вашиот инвестициски имот по најдобра цена и под вистинските услови.

Подготвени сте да започнете со вашето патување?

Предградијата што ги покриваме низ Њукасл

 • Адамстаун

 • Адамстаун Хајтс

 • Бар плажа

 • Берсфилд

 • Бирмингемските градини

 • Црн рид

 • Бродмедоу

 • Калаган (Универзитет)

 • Карингтон

 • Готвачи Хил

 • Елермор Вејл

 • Флечер

 • Џорџтаун

 • Хамилтон

 • Хамилтон Исток

 • Хамилтон Норт

 • Хамилтон Јужен

 • Хексам

 • Ридот

 • Ислингтон

 • Џесмонд

 • Раскрсницата

 • Кораганг

 • Котара

 • Ламбтон

 • Ленаган

 • Мериленд

 • Меривил

 • Мејфилд

 • Мејфилд Исток

 • Мејфилд Север

 • Мејфилд Вест

 • Мереведер

 • Мереветер висови

 • ​Minmi

 • Нов Lambton 

 • Нов Ламбтон Хајтс

 • Њукасл

 • Њукасл исток

 • Њукасл Запад

 • Норт Ламбтон

 • Ранкин парк

 • Песочна врата

 • Шортланд

 • Стоктон

 • Таро

 • Тигс Хил

 • Волсенд

 • Варабрук

 • Варатах

 • Варата Запад

 • Викам

bottom of page