top of page

Регионот Хантер за агент на купувачот

Вашите локални и искусни застапници на купувачите!

Бегството во најстариот регион за одгледување на вино во Австралија е задоволство за сетилата. Очекувајте шармантни лозја, мирни пејзажи и гурмански возбудувања. Долината Хантер, на само два часа возење од Сиднеј, е родното место на австралиските вина. Познат по своите извонредни сорти на семилон и шираз, Хантер е познат во светот како водечки гурмански одмор.

 

Има преку 150 врати од визбата и се поголем број на иновативни ресторани кои нудат можности за уживање низ секој џеб во регионот. Неговата силна историја на земјоделство овозможува неверојатни падоци до чинии и биодинамички искуства, додавајќи го дополнителното задоволство на вашите гурмански задоволства. Околу вашето земање примероци, впијте се во природните чуда на регионот, опуштете се во една од многуте дневни бањи или пејте си го срцето со музика меѓу винова лоза. 

Albury.jpeg

Како помагаме?

Ако барате агент на купувачот од регионот Хантер кој може да ви помогне да го пронајдете вашиот дом од соништата или да го лоцирате идеалниот инвестициски имот за да ја обезбедите вашата финансиска иднина, тогаш сте на вистинското место.

Застапниците на нашите лиценцирани купувачи во регионот Хантер го познаваат пазарот за недвижнини внатре и надвор, бидејќи со текот на годините им помогнале на многу клиенти да купат имот овде.

Без разлика дали барате куќа, стан, градска куќа, вила, дуплекс или блок на земјиште, ние ве покриваме.​

Купување на вашиот
Основна резиденција

Го барате тој дом од соништата во регионот Хантер, но се борите да го најдете? Или постојано ги пропуштате оние што ви се допаѓаат поради конкуренцијата?

Подготвен сет за купување - агенти за купувачи на имотне само што ќе ви помогне да го пронајдете тој совршен имот во регионот Хантер, туку ќе ви помогнеме и да го обезбедите со нашите стручни преговарачки вештини.

 

Имаме пристап до ексклузивни можности надвор од пазарот и пред пазарот кои пошироката јавност никогаш не ги гледа, што ви дава подобри шанси да го обезбедите вашиот дом.

Ќе ве запознаеме на лично ниво, за да имаме длабинско разбирање за тоа што всушност е вашиот „дом од соништата“.

 

Дознавајќи за вашиот начин на живот, како патувате до работа, дали имате деца кои треба да одат на училиште, дали ви треба јавен превоз и слично - сето ова ќе игра главна улога за нашиот специјализиран агент за купувачи во областа да ви го најде вистинскиот имот.

Можеме да ви заштедиме време, пари и да го отстраниме целиот стрес од купувањето на вашиот следен дом.

Happy family at home
Investment properties

Купување на Ан
Инвестициски имот

Пазарот за недвижнини во регионот Хантер обезбедува одлични можности за инвеститорите, особено за оние кои бараат добра рамнотежа на силни приноси за изнајмување и раст на капиталот и тука може да ви помогне тимот на нашиот агент Хантер Регион.

 

Купувањето инвестициски имот може да биде толку корисно со воспоставената вистинска стратегија и затоа ќе ви помогнеме да го купите вистинскиот имот, на вистинската локација, за вистинската цена.

Како водечка агенција за купувачи во регионот Хантер, ќе ви помогнеме да ја донесете вистинската одлука со нашето широко познавање на пазарот за недвижнини во Мелбурн, водејќи ве на секој чекор од патот.

 

Ќе спроведеме истражување за да ви ја најдеме најпрофитабилната инвестиција во рамките на вашиот буџет. Нашиот тим ќе бара и ќе ги скрати соодветните имоти, ќе ги прегледа физички, ќе изврши длабинска анализа, ќе преговара и ќе ви помогне да го обезбедите вашиот инвестициски имот по најдобра цена и под вистинските услови.

Подготвени сте да започнете со вашето патување?

Градови што ги покриваме низ регионот Хантер

Скрши

Цеснок

Dungog

Глостер

Лавдејл

Мејтленд

Морпет

Патерсон

Поколбин

Scone

Синглтон

Воломби

bottom of page