top of page

Агент на купувачот Sunshine Coast

Вашите локални и искусни застапници на купувачите!

Без разлика дали барате авантури исполнети со акција и природа или релаксирачко бегство покрај плажа, Sunshine Coast го нуди најдоброто од двата света и многу повеќе помеѓу нив.

Се протега од крајбрежниот град Калундра, во близина на Бризбејн, до Националниот парк Голем Сенди на север, брегот на Сонцето е толку огромен колку што е разновиден. Плажите со бел песок и недопрените водни патишта се наоѓаат покрај бујните дождовни шуми и националните паркови наведени во наследството, со шармантни историски села посипани насекаде.

 

Од брегот до внатрешноста, ќе бидете разгалени за избор со свежи локални производи и морски плодови, уникатни искуства за јадење и многу прекрасни винарии и пиварници. Надополнете го со суптропска клима и исклучителни природни искуства и најдовте идеална дестинација во текот на целата година што ќе ве изненади на неочекувани начини.

Albury.jpeg

Како помагаме?

Ако барате агент за купувач на Sunshine Coast кој може да ви помогне да го пронајдете вашиот дом од соништата или да го лоцирате идеалниот инвестициски имот за да ја обезбедите вашата финансиска иднина, тогаш сте на вистинското место.

Нашите лиценцирани застапници на купувачите на Sunshine Coast го познаваат пазарот за недвижнини внатре и надвор, бидејќи им помогнале на многу клиенти да купат имот овде во текот на годините.

Без разлика дали барате куќа, стан, градска куќа, вила, дуплекс или блок на земјиште, ние ве покриваме.​

Купување на вашиот
Основна резиденција

Го барате тој дом од соништата на Саншајн Коуст, но се борите да го најдете? Или постојано ги пропуштате оние што ви се допаѓаат поради конкуренцијата?

Подготвен сет за купување - агенти за купувачи на имотне само што ќе ви помогне да го пронајдете тој совршен имот во Sunshine Coast, туку ќе ви помогнеме и да го обезбедите со нашите стручни преговарачки вештини.

 

Имаме пристап до ексклузивни можности надвор од пазарот и пред пазарот кои пошироката јавност никогаш не ги гледа, што ви дава подобри шанси да го обезбедите вашиот дом.

Ќе ве запознаеме на лично ниво, за да имаме длабинско разбирање за тоа што всушност е вашиот „дом од соништата“.

 

Дознавајќи за вашиот начин на живот, како патувате до работа, дали имате деца кои треба да одат на училиште, дали ви треба јавен превоз и слично - сето ова ќе игра главна улога за нашиот специјализиран агент за купувачи во областа да ви го најде вистинскиот имот.

Можеме да ви заштедиме време, пари и да го отстраниме целиот стрес од купувањето на вашиот следен дом.

Happy family at home
Investment properties

Купување на Ан
Инвестициски имот

Пазарот за недвижнини Sunshine Coast обезбедува одлични можности за инвеститорите, особено оние кои бараат добра рамнотежа на силни приноси за изнајмување и раст на капиталот и тука може да ви помогне тимот на нашиот агент на купувачот Sunshine Coast.

 

Купувањето инвестициски имот може да биде толку наградувачко со воспоставената вистинска стратегија и затоа ние ќе ви помогнеме да го купите вистинскиот имот, на вистинската локација, за вистинската цена.

Како водечка агенција за купувачи на Sunshine Coast, ќе ви помогнеме да ја донесете вистинската одлука со нашето широко познавање на пазарот за недвижнини во Мелбурн, водејќи ве на секој чекор од патот.

 

Ќе спроведеме истражување за да ви ја најдеме најпрофитабилната инвестиција во рамките на вашиот буџет. Нашиот тим ќе бара и ќе ги скрати соодветните имоти, ќе ги прегледа физички, ќе изврши длабинска анализа, ќе преговара и ќе ви помогне да го обезбедите вашиот инвестициски имот по најдобра цена и под вистинските услови.

Подготвени сте да започнете со вашето патување?

Предградијата што ги покриваме низ областа Калундра

 • Арона

 • Ќелаво копче

 • Балморален гребен

 • Battery Hill

 • Бирбурум

 • Beerwah

 • Белс Крик

 • Биртиња

 • Бокарина

 • Буробин

 • Северен остров Бриби

 • Будина

 • Калундра

 • Калундра Запад

 • Камбрун

 • Конондејл

 • Кучин Крик

 • Крохамхерст

 • Курамор

 • Куримунди

 • Долината на дијамантите

 • Дики Бич

 • Еламан Крик

 • Планини од стаклена куќа

 • Гленвју

 • Златна плажа

 • Харпер Крик

 • Кингс Бич

 • Ландсборо

 • Мала планина

 • Малени

 • Мериданските рамнини

 • Мињама

 • Плажата Мофат

 • Долината Мулола

 • планината Мелум

 • Северен Малени

 • Палмвју

 • Пареара

 • Печестер

 • Пеликански води

 • Рисвил

 • Бич Шели

 • Варана

 • Вита

 • Вута

 • Вуртула

Предградијата што ги покриваме низ областа Мароши

 • Александра Хедленд

 • Бели парк

 • Бли Бли

 • Мостови

 • Будерим

 • Burnside

 • Шевалум

 • Коус Крик

 • Кулабин

 • Кулолабин

 • Плажата Кулум

 • Памучно дрво

 • Дидилиба

 • Донан

 • Дулонг

 • Еервах Вале

 • Еудло

 • Еумунди

 • Флакстон

 • Форест Глен

 • Герула

 • Хајворт

 • Ханчи

 • Илкли

 • Слика Рамен

 • Кенилворт

 • Киамба

 • Кидаман Крик

 • Планината Килс

 • Кулангор

 • Кулуин

 • Кунда парк

 • Куреелпа

 • Лендери Снимајте

 • Мејплтон

 • Маркула

 • Реката Мароши

 • Марохидор

 • Монс

 • Монтвил

 • Mooloolaba

 • Монт Кулум

 • Планински Крик

 • Муџимба

 • Намбур

 • Ниндери

 • Северен крак

 • Оби Оби

 • Пацифичкиот рај

 • Палмови

 • Паркови

 • Перегиска плажа

 • Перегиски извори

 • Первиловен

 • ​Point Arkwright

 • Роузмаунт

 • Сипи Даунс

 • Танава

 • Планината Тауен

 • Близначки води

 • Валдора

 • Вериердејл

 • Вест Вумби

 • Вејба Даунс

 • Вумби

 • Јандина Крик

 • Јандина

 • Јарумба

bottom of page