top of page

Агентот на купувачот Тувумба

Вашите локални и искусни застапници на купувачите!

Како најголемиот град во внатрешноста на Квинсленд, Тувумба го задржува селскиот шарм со растечката урбана култура на кафе и сцена на улична уметност.

Пофалувајќи се со една од најразновидните австралиски економии, регионот Тувумба е енергична заедница која се простира на речиси 13.000 км2, вклучувајќи го градот Туумба и регионалните центри Камбуја, Клифтон, Гумбунџи, Гринмаунт, Хајфилдс, Милмерран, Оаки, Питсворт и Јараман. бројни помали населби.

 

Сместена на 125 километри во внатрешноста на главниот град на државата Квинсленд, Бризбејн, Тувумба се наоѓа на работ на Големиот опсег на поделба на 700 метри надморска височина. Како 17-ти по големина град во Австралија и втор по големина град во внатрешноста на Австралија, Тувумба е дел од Југоисточен Квинсленд, динамичен регион кој генерира една петтина од економскиот раст на Австралија и е дом на секој седми Австралиец.

Toowooma buyers agents

Како помагаме?

Ако барате агент на купувачот Toowoomba кој може да ви помогне да го пронајдете вашиот дом од соништата или да го лоцирате идеалниот инвестициски имот за да ја обезбедите вашата финансиска иднина, тогаш сте на вистинското место.

Нашите лиценцирани застапници на купувачите на Toowoomba го знаат пазарот за недвижнини внатре и надвор, бидејќи им помогнале на многу клиенти да купат имот овде во текот на годините.

Без разлика дали барате куќа, стан, градска куќа, вила, дуплекс или блок на земјиште, ние ве покриваме.​

Купување на вашиот
Основна резиденција

Го барате тој дом од соништата во регионот Тувумба, но се борите да го најдете? Или постојано ги пропуштате оние што ви се допаѓаат поради конкуренцијата?

Подготвен сет за купување - агенти за купувачи на имотне само што ќе ви помогне да го пронајдете тој совршен имот во Toomwoomba, туку ќе ви помогнеме и да го обезбедите со нашите стручни преговарачки вештини.

 

Имаме пристап до ексклузивни можности надвор од пазарот и пред пазарот кои пошироката јавност никогаш не ги гледа, што ви дава подобри шанси да го обезбедите вашиот дом.

Ќе ве запознаеме на лично ниво, за да имаме длабинско разбирање за тоа што всушност е вашиот „дом од соништата“.

 

Дознавајќи за вашиот начин на живот, како патувате до работа, дали имате деца кои треба да одат на училиште, дали ви треба јавен превоз и слично - сето ова ќе игра главна улога за нашиот специјализиран агент за купувачи во областа да ви го најде вистинскиот имот.

Можеме да ви заштедиме време, пари и да го отстраниме целиот стрес од купувањето на вашиот следен дом.

Happy family at home
Investment properties

Купување на Ан
Инвестициски имот

Пазарот за недвижнини Toowoomba обезбедува одлични можности за инвеститорите, особено оние кои бараат добра рамнотежа на силни приноси за изнајмување и раст на капиталот и тука може да ви помогне тимот на нашиот агент на купувачот Toowoomba.

 

Купувањето инвестициски имот може да биде толку корисно со воспоставената вистинска стратегија и затоа ќе ви помогнеме да го купите вистинскиот имот, на вистинската локација, за вистинската цена.

Како водечка агенција за купувачи во регионот Toowoomba, ќе ви помогнеме да ја донесете вистинската одлука со нашето широко познавање на пазарот за недвижнини во Мелбурн, водејќи ве на секој чекор од патот.

 

Ќе спроведеме истражување за да ви ја најдеме најпрофитабилната инвестиција во рамките на вашиот буџет. Нашиот тим ќе бара и ќе ги скрати соодветните имоти, ќе ги прегледа физички, ќе изврши длабинска анализа, ќе преговара и ќе ви помогне да го обезбедите вашиот инвестициски имот по најдобра цена и под вистинските услови.

Подготвени сте да започнете со вашето патување?

Предградијата што ги покриваме преку
Регионот Тувумба

 • Сини планински височини    

 • Стогодишните височини

 • Дрејтон Норт

 • Источна Тувумба

 • Гленвејл

 • Харлакстон

 • Харистаун

 • Кернис пролет

 • Средниот Риџ

 • планината Киноч

 • Монт Лофти

 • Северна Тувумба

 • Принцот Хенри Хајтс

 • Ранџвил

 • Црвено дрво

 • Роквил

 • Јужна Тувумба

 • Товумба Сити

 • Toowoomba Исток

 • Тувумба Југ

 • Селскиот саем Тувумба

 • Тувумба Вест

 • Вилсонтон

 • Вилсонтон Хајтс

 • Вајала Плаза

bottom of page